Transport kolejowy jego wielką zaleta jest jej regularność i przewidywalność. Znacznie rzadziej niż w przypadku transportu drogowego zdarzają się tu sytuacje niespodziewanie, a i wynikająca ze skali korzyść ekonomiczna jest nie do przecenienia, o czy wielokrotnie wspominano w wortalu transport-kontenera.pl.

Transport kolejowy jetransport kolejowygo minusem  są przedsięwzięcia jakie mógłby się wydawać, jest to mniejszy wpływ na dokładne docelowe miejsce przeznaczenia niż w przypadku transportu drogowego.

Nie w każdym mieście przecież istnieją urządzenia do rozładunku składowania kontenerów, lecz tutaj przychodzi pomocą transport kombinowany, który – jak wynika z rachunku ekonomicznego, czego wielokrotnie doświadczyła firma Helena TS – bywa w pewnych sytuacjach najtańszą i najefektywniejszą formą dostarczenia towaru w ramach usługi door-to-door.

Zalety transportu kolejowego zdecydowanie przeważają nad wadami, dlatego nie tylko Helena TS, a także terminal kontenerowy BCT coraz intensywniej korzysta z tego rodzaju przewozu formując co tydzień coraz większa liczbę regularnych połączeń kolejowych głębią kraju, a także innymi ośrodkami na południu Europy.